przewodnik sudecki, sudety, góry, wałbrzyskie, kamienne, blog turystyczny, schroniska czynne i dawne, turystyka, turystyka górska, wędrówka piesza, szlak turystyczny, ciekawostki, flora Sudetów, izery, rudawy, praca, blog, karkonosze, wieże widokowe, platformy widokowe, panorama, ludzie, legenda, legendy, mit, baza, bazy danych, kalendarium, wydarzenia, słowniczek terminów

2017.05.14 - Góry Kamienne/Suche kolejny raz

   

 objaśnienie ikon i skrótów:

m - charakterystyczne miejsce, postać lub wydarzenie, w - wieża lub punkt widokowy, f - przedstawiciel sudeckiej flory, c - ciekawostka związana z miejscem, t - termin do objaśnienia, s - schronisko lub chatka obecne(a) lub byłe(a), a - atrakcja turystyczna

s - schroniska czynne, s- - schroniska nieistniejące, ch - chatki czynne, ch- - chatki nieistniejące

objaśnienie

mapy z różnych źródeł

strona internetowa

statystyki GUS

szlaki turystyczne

najciekawsze fotografie

najciekawsze wideo

ciekawe odnośniki do stron internetowych

literatura i artykuły prasowe

legendy związane z miejscem

ciekawostki

wieze i punkty widokowe

schroniska (chatki) istniejące lub byłe

poglądowe panoramki

aktualna i prognozowana pogoda

aktrakcje turystyczne

położenie na mapie wewnętrznej

położenie na mapie zewnętrznej

moje uwagi

powiązania z innymi pozycjami

miejsca, ludzie, wydarzenia w promieniu 15 km

filtrowanie informacji

pobranie pliku

  Głupi to ma szczęście. Wstaję rano, włączam kompa, odpalam fejsa i pytam syna - iść czy nie iść? Oczywiście odpowiedź zawsze jest tylko jedna - iść. Dobra. Dojechałem do Sokołowska i obrałem kierunek Bukowiec - Andrzejówka i powrót.

  01

  Ambona ratująca życie

  Niestety Matka Natura miała wobec mnie inne plany. W 3/4 podejścia na Bukowiec jak nie łupnie i za moment ulewa. No pięknie. Na dół ślisko. Do góry nie lepiej. Rozglądam się. A tu w odległości 20 m ambona myśliwska. Pierwszy raz w życiu polubiłem myśliwych.b1 Dwie godziny w niej przesiedziałem.

  01

  Nagroda od Matki Natury

  W końcu każda burza kiedyś się kończy to i ta przeszła. Niestety. Trzeba było skrócić trasę bo na podejściach było ślisko. Ruszyłem leśną drogą i w pewnym momencie na drodze drugi prezent od Matki Natury - salamandra plamista. Piękna. Jej urok na załączonej fotce. I jeszcze jedna ciekawostka na koniec wycieczki - skrzyżowanie potoków.

  01

  Skrzyżowanie potokówb4